Sinop
8°
açık
nem: 92%
Rüzgar: 6m/s DGD
Y 8 • D 8
Weather from OpenWeatherMap
SİAD

Hicri Yılbaşı Kutlama Mesajı

Sinoplu İş Adamaları Derneği Başkanı Rafet Orhan , Hicri yılbaşının tüm islam alemine barış , mutluluk ve huzur getirmesini diledi.

SİAD başkanı Rafet Orhan , Hicri yılbaşı nedeni ile kutlama mesajı yayınladı mesajında ;

“Peygamberimiz HZ. Muhammet (S.A.V) ve Ashab-ı kiram mekkeden medineye herşeyi göze alarak ; Anne, babadan, eşinden, kardeşinden, malından, mülkünden, doğduğu topraklardan, kabeden ve canlarından vazgeçerek, Allah rızası için yaptıkları kutsal yolculuk Müslümanlar için dönüm noktası olmuştur. İslam dininin yayılmaya başladığı Mekke döneminde peygamberimiz ve ilk Müslümanlar büyük eziyetlere maruz kaldılar , sabır ve metanetle karşıladıkları bu dönemin sonucunda hicret ettiler.

Hicret ; Allah’a ve Elçisine bağlılığı , hakka ve hakikate yapılan yolculuğu ifade eden hicreti temsil eden Hicri yılbaşını ve muharrem ayının Tüm Müslüman alemine barış , huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı hak’tan niyaz ediyorum.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİAD Bilgi İşlem Komisyonu

SMMM ve SİAD Genel Başkan Yardımcısı Murat YURDAGÜL Başkanlığında Hazırlanmış olan siad.org.tr sitemize ilişkin tüm yazılı ve görsel verilerin paylaşımı için gerekli izin talebi bilisim@siad.org.tr adresine yapılabilir.

Mahmutbey Merkez Mah. Taşocağı Cad. Ağaoğlu 212 My Office Kat: 7 Daire 111 Güneşli, Bağcılar / İstanbul
Telefon: +90 (212) 391 05 41
E-mail: iletisim@siad.org.tr

Manşet

Bülten