Sinop
8°
açık
nem: 92%
Rüzgar: 6m/s DGD
Y 8 • D 8
Weather from OpenWeatherMap
SİAD

ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

Bitlis’in Hizan ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Dikmenli hemşehrimiz Jandarma Uzman Onbaşı Bahattin Dolma (25), görev yaptığı Bitlis’te ki askeri tören ardından askeri kargo uçağıyla Sinop Havalimanı’na oradan da konvoyla Dikmen ilçesindeki baba evine götürüldü. Şehit naaşının gelişi sırasında Uzman Çavuş Bahattin Dolma’nın Dikmen ilçe merkezi Afet Konutlarında Türk bayraklarıyla donatılan baba ocağında yürek parçalayan görüntüler yaşandı. 5 çocuklarından birini kısa süre önce trafik kazasında kaybeden, şimdi de 25 yaşındaki 2 yıllık evli oğullarını şehit veren Baba Satılmış Dolma ve acılı anne Emine Dolma, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin asker kıyafeti giyen eşi Büşra Dolma’nın da metaneti ise herkesi duygulandırdı. Sinop Müftü Vekili Mehmet İzci’nin yaptığı dua ve helallik alması sonrası şehit cenazesi Merkez Yeni Camisine getirildi. Burada konuşan Sinop Valisi Kemal Cirit, Sinop’un iç güvenlik anlamında bu zamana kadar 60 şehit verdiğini söyledi. Cirit; “Şehidimizden bizlere hakkını helal etmesini isteyeceğiz. Umarım bizlere hakkını helal eder. Dikmen ilçemize bir şehit uğurlaması için gelmek istemezdim. Ama kader böyleymiş. Sevgili şehidimizin yolu açık olsun. Uğurlar olsun. Bu vatan evladıyla Sinop Valisi olarak ne kadar gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi. Şehit Uzman Onbaşı Bahattin Dolma, ikindiye müteakip kılınan cenaze namazı ardından tekbirler, ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla ilçe mezarlığına götürüldü. Şehit onbaşı gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze töreninde devlet erkanı milletvekilleri ve vatandaşların yoğun katılımı gözlenirken cenazede Sinoplu İş Adamları Derneği adına SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Orhan ve Başkanvekili Mukadder Yıldırım hazır bulundu. Şehitin ailesinin üzüntülerini paylaşan SİAD Başkanı Rafet Orhan,

“Acınızı yürekten paylaşıyoruz. Allah şehidimize gani gani rahmet eylesin. Peygamber efendimize komşu eylesin. Şehidimizin emanetleri bizim emanetlerimizdir. Elimizden ne geliyorsa her zaman yanınızdayız. Bahattin kardeşimizi asla unutmayacağız. Başımız sağolsun.”

diyerek aile ile duygularını paylaştı. Bizde bir kez daha şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına Sinop’umuza ve ülkemize başsağlığı diliyoruz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİAD Bilgi İşlem Komisyonu

SMMM ve SİAD Genel Başkan Yardımcısı Murat YURDAGÜL Başkanlığında Hazırlanmış olan siad.org.tr sitemize ilişkin tüm yazılı ve görsel verilerin paylaşımı için gerekli izin talebi bilisim@siad.org.tr adresine yapılabilir.

Mahmutbey Merkez Mah. Taşocağı Cad. Ağaoğlu 212 My Office Kat: 7 Daire 111 Güneşli, Bağcılar / İstanbul
Telefon: +90 (212) 391 05 41
E-mail: iletisim@siad.org.tr

Manşet

Bülten