Sinop
8°
açık
nem: 93%
Rüzgar: 7m/s DGD
Y 8 • D 8
Weather from OpenWeatherMap
SİAD

SİAD Kınama Mesajı Yayınladı

Sinoplu İş Adamları Derneği Başkanı Rafet Orhan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş izninin iptal edilmesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın bulunduğu aracın durdurulması nedeniyle Hollanda makamlarını kınadı.

Başkan, yayımladığı kınama metninde, Hollanda Hükümeti’nce, Çavuşoğlu ve Kaya’nın demokratik girişimlerinin engellenmesi amacıyla yapılan açıklamalar ve alınan tedbirlerin demokrasi, ifade özgürlüğü ve dostluk ilişkilerini göz ardı eden tutuma dönüştüğünü belirtti. Hollanda makamlarının siyasi nezaketsizlikle başlattıkları sürecin hızla faşizan uygulamalara dönüştüğünü, şimdi de saçmalama boyutunda sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Rafet Orhan, şunları kaydetti:

“Aklıselimden uzak, tamamen düşman bir tutumla Türkiye karşıtlığını yansıtan tutumundan dolayı Hollanda makamlarını kınıyorum. Saçma sapan sebeplerle sayın bakanlarımıza yönelik sergilenen akıldışı, anti-demokratik ve diplomatik teamüllere aykırı bu tutum ve açıklamalar, gelinen noktada Avrupa’nın kendi değerleriyle çelişmesinin yanı sıra Avrupa siyasetini esir alan siyasi seviyesizlik, akıl tutulması ve popülizmin geldiği hayret verici boyutu da göstermektedir.” Diye konuştu.

Tüm sivil toplum örgütlerine de çağrıda bulunan SİAD Başkanı Rafet Orhan, bu konuda tüm kamuoyunu tepkisini ortaya koymaya davet ederek “Bu mesele memleket meselesidir. Sağcısıyla, solcusuyla toplumun her kesimi bir olmalıdır. Birlik beraberlik içinde tek vücut olarak gereken tepkiyi ortaya koyalım.” Diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİAD Bilgi İşlem Komisyonu

SMMM ve SİAD Genel Başkan Yardımcısı Murat YURDAGÜL Başkanlığında Hazırlanmış olan siad.org.tr sitemize ilişkin tüm yazılı ve görsel verilerin paylaşımı için gerekli izin talebi bilisim@siad.org.tr adresine yapılabilir.

Mahmutbey Merkez Mah. Taşocağı Cad. Ağaoğlu 212 My Office Kat: 7 Daire 111 Güneşli, Bağcılar / İstanbul
Telefon: +90 (212) 391 05 41
E-mail: iletisim@siad.org.tr

Manşet

Bülten